ПОЛИЦИСКИ ЧАС ОД 20 ЧАСОТ, УГОСТИТЕЛСКИТЕ ОБЈЕКТИ ЌЕ РАБОТАТ САМО СО ДОСТАВА

Владата на денешната седница го усвои предлогот на кризниот штаб, и одлучи од утре (вторник) полицискиот час да почнува од 20 часот до 05 часот.

Премиерот Заев и министерот Филипче на прес-конференција ги соопштија деталите, исто така донесоа одлука за угостителските објекти.

 

 

*фото Архива


Преземањето содржини и фотографии од порталот RadovisNews.mk значи дека давате согласност на нaведените Услови


 

 


 

 


 

 

 

 

About the author /


Related Articles

Временска прогноза