ПОСКАПУВААТ ЕУРОСУПЕР БС-95 И ДИЗЕЛОТ

Малопродажните цени на бензинот ЕУРОСУПЕР БС-95, ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V) и на Екстра лесното масло за домаќинство (ЕЛ-1) се зголемуваат за 0,50 денар/литар, додека малопродажната цена на бензинот ЕУРОСУПЕР БС-98 не се менува, односно останува на исто ниво како што била утврдена со одлуката од 12.04.2021 година.

Малопродажната цена на Мазутот М-1 НС се зголемува за 0,726 ден/кг и сега ќе изнесува 34,992 ден/кг.

 

Од 20.4.2021 година од 00:01 часот максималните цени на нафтените деривати ќе изнесуваат:

Моторен бензин ЕУРОСУПЕР БС – 95 67,50 (денари/литар)

Моторен бензин ЕУРОСУПЕР БС -98 69,00 (денари/литар)

Дизел гориво ЕУРОДИЗЕЛ БС (Д-Е V) 58,50 (денари/литар)

Масло за горење Екстра лесно 1 (ЕЛ-1) 58,00 (денари/литар)

Мазут М-1 НС 34,992 (денари/килограм)

 

 


Преземањето содржини и фотографии од порталот RadovisNews.mk значи дека давате согласност на нaведените Услови


 

 


 

 


 

 

 

 

 

 

Related Articles

Временска прогноза