РАДОВИШАНИ ПОВТОРНО НЕ ЈА ПОЧИТУВААТ УРЕДБАТА ЗА ЗАДОЛЖИТЕЛНО НОСЕЊЕ ЗАШТИТА НА ЛИЦЕТО, КАЗНЕТИ 26 ЛИЦА

Во текот на изминатото деноноќие според статистиката на МВР за периодот (08.04/09.04.2021), по однос на Уредбата за задолжително носење заштита на лицето, евидентирано е дека на ниво на Секторот за внатрешни работи Струмица 114 лица не ја почитувалe.

Во Струмица 50 лица, 26 во Радовиш, 25 во Гевгелија и по 13 во Валандово и ќе следуваат соодветни мерки.

На подрачјето на Полициска станица Струмица две лица ја прекршиле забраната за движење и истите ќе бидат соодветно санкционирано.

 

СВР Струмица

 

*фото Архива

 


Преземањето содржини и фотографии од порталот RadovisNews.mk значи дека давате согласност на нaведените Услови


 

 


 

 


 

 

 

 

About the author /


Related Articles

Временска прогноза