РЕСТРИКТИВНИ МЕРКИ И ПРОДОЛЖУВАЊЕ НА ПОЛИЦИСКИОТ ЧАС УШТЕ ЕДНА НЕДЕЛА

 

-Утринава одлучивме да доставиме повторно предлог до Владата, односно до владиниот Кризен штаб, овие мерки кои сега се на сила да опродолжат уште една недела. Практично ќе останат на сила истите мерки кои важат до утре, а тоа е забрана за движење на граѓаните после 20 часот до 5 часот изутрина, како и кафулињата, рестораните, кафеаните, сите угостителски објекти да останат затворени. Се предлага и забрана на на одржување на семинари, обуки, конференции кои би значеле собирање поголем број луѓе, како и работата на фитнес центрите, вежбалните и така натаму, порачуваат од Комисијата. 

Фото Архива

Преземањето содржини и фотографии од порталот RadovisNews.mk значи дека давате согласност на нaведените Услови


 

 


 

 


 

 

 

 

 

About the author /


Related Articles

Временска прогноза