РК РАДОВИШ ВО НИЗА ТРИ ПОБЕДИ ПО РЕД

РК Радовиш забележа уште една значајна победа, во Струмица беше совладана домашната екипа РК Астраион, која под раководство на Андон Бошковски има три победи за ред.

Веќе во сабота во Радовиш ни гостува РК Работнички каде што нашиот ракометен клуб ќе се потруди да обезбеди уште три бода и се врати на правиот пат во борбата за опстанок во Супер ракометната лига на Македонија.

 

РК АСТРАИОН – РК РАДОВИШ 24-39 (10-22)

7. коло резултати
ГРК Тиквеш – Прилеп 29-28, Голден Арт КЛ7 – Работнички 27-23, Младост – Јуниор К.В.  28-28, Астраион – Радовиш 24-39


Целиот натпреавар РК АСТРАИОН ХЕНДБОЛ – РК РАДОВИШ


Преземањето содржини и фотографии од порталот RadovisNews.mk значи дека давате согласност на нaведените Услови


 

 


 

 


 

 

 

 

 

About the author /


Related Articles

Временска прогноза