СЛЕДУВА ПЕРИОД НА ЗАТОПЛУВАЊЕ И ПОВИСОКИ ТЕМПЕРАТУРИ

Времето денес претежно сончево со слаб до умерен ветер од северен правец. Утринската температура и утре на повеќе места ќе биде негативна и под просекот за овој период од годината.

Утре во Радовиш и Македонија ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец.

Следува период на стабилно време со пораст на дневните температури. Утринската температура и утре на повеќе места ќе биде негативна и под просекот за овој период од годината.

 

УХМР


Преземањето содржини и фотографии од порталот RadovisNews.mk значи дека давате согласност на нaведените Услови


 

 


 

 


 

 

 

 

About the author /


Related Articles

Временска прогноза