СООДВЕТНИ МЕРКИ ЗА 16 РАДОВИШАНИ КОИ НЕ ЈА ПОЧИТУВАЛE УРЕДБАТА ЗА ЗАДОЛЖИТЕЛНО НОСЕЊЕ ЗАШТИТА НА ЛИЦЕТО

Во текот на изминатото деноноќие според статистиката на МВР за периодот (14.04/15.04.2021), по однос на Уредбата за задолжително носење заштита на лицето, евидентирано е дека на ниво на Секторот за внатрешни работи Струмица 75 лица не ја почитувалe, од кои 28 во Гевгелија, по 16 во Радовиш и Валандово и 15 во Струмица и ќе следуваат соодветни мерки.

 

СВР Струмица

 

*Фото Архива


Преземањето содржини и фотографии од порталот RadovisNews.mk значи дека давате согласност на нaведените Услови


 

 


 

 


 

 

 

 

Related Articles

Временска прогноза