СУБВЕНЦИИТЕ ОД ТУТУНОТ ВО МАЈ

На денешната прес конференција на директорот на Агенцијата за финансиска поддршка и рурален развој, Никица Бачовски најави дека субвенциите за тутунот ќе се исплатат во месец мај.

„Заради продолжениот рок на откупот, да оставиме простор за жалби од страна на земјоделските производители за оние во текот на откупот, за класи и други забелешки од тутунопроизводителите , а субвенциите ќе ги добијат во мај месец – изјави Бачовски.

*фото Архива


Преземањето содржини и фотографии од порталот RadovisNews.mk значи дека давате согласност на нaведените Услови


 

 


 

 


 

 

 

 

About the author /


Related Articles

Временска прогноза