БЕНЗИНИТЕ И ДИЗЕЛОТ ОД НОЌЕСКА НА ПОЛНОЌ ПОСКАПЕА

Малопродажната цена на бензинот „евросупер БС-95“ се зголеми за 1,5 денар за литар, а малопродажните цени на бензинот „евросупер БС-98“, „на евродизелот“ (Д-Е V) и на екстра-лесното масло за домаќинство (ЕЛ-1) се зголемија за 1 денар за литар.

Новите цени на горивата од ноќеска на полноќ се: „евросупер БС-95“ – 68,5 денари, „евросупер БС-98“ – 70 денари, „евродизел БС“ (Д-Е V) – 60 денари и маслото за горење екстра-лесно 1 (ЕЛ-1) – 59,5 денари за литар.

Малопродажната цена на мазутот М-1 НС се зголеми за 0,800 денари за килограм и сега изнесува 35,243 денари.

 

*Фото Архива

 


Преземањето содржини и фотографии од порталот RadovisNews.mk значи дека давате согласност на нaведените Услови


 

 


 

 


 

 

 

 

 

 

About the author /


Related Articles

Временска прогноза