ЗАПОЧНА ОБНОВАТА НА ВЕЛОСИПЕДСКАТА И ПЕШАЧКА ПАТЕКА НА БУЛЕВАРОТ

Започнаа градежните активности за:

☑ Обнова на велосипедската и пешачка патека на булеварот;
☑ Обнова на коловозната лента на ул. св.Спасо Радовишки од ресторан Амбасадор до зградатата на Јака Табак.
Општина Радовиш

Преземањето содржини и фотографии од порталот RadovisNews.mk значи дека давате согласност на нaведените Услови


 

About the author /


Related Articles

Временска прогноза