НАСКОРО ЌЕ БИДЕ ПУШТЕН ВО УПОТРЕБА ЕКСПРЕСНИОТ ПАТ ШТИП – РАДОВИШ

Министерот за транспорт и врски Благој Бочварски во дебатниот магазин „Click Plus“ на ТВ21 истакна дека наскоро ќе биде пуштен во употреба експресниот пат Штип – Радовиш.

„Наскоро ќе биде пуштен во употреба експресниот пат Штип – Радовиш, кој е завршен во рок.

Првата делница, а секако се работи и на втората која што наредната година ќе биде завршена, верувам исто така во рок“, вели Бочварски.

 

 

Линк од гостувањето на Министерот Бочварски во ТВ21


Преземањето содржини и фотографии од порталот RadovisNews.mk значи дека давате согласност на нaведените Услови


 

 


 

 


 

 

 

 

 

 

About the author /


Related Articles

Временска прогноза