ОБЛАЧНО И СВЕЖО СО ПОВРЕМЕН ДОЖД

Времето денес ќе биде променливо облачно и свежо со локален дожд, особено во западните делови. Ќе дува слаб до умерен, а вдолж Повардарието повремено засилен ветер од северозападен правец. УВ=6

Радовиш ќе биде со променливо облачно со сончеви периоди, попладне облачноста ќе се намалува. Ќе дува умерен, повремено засилен ветер од северен правец. Минималната температура ќе се спушти до 8, а максималната ќе достигне до 20 степен.

Утре исто така променливо облачно и свежо со локален дожд. Ќе дува слаб до умерен, а вдолж Повардарието засилен ветер од северозападен правец. УВ=6

 

Денес и утре ќе преовладува променливо облачно и свежо време со локални врнежи од дожд, температурите ќе бидат под просекот за овој период од годината. Од среда следува стабилизирање на времето со пораст на температурите.

 

 


Преземањето содржини и фотографии од порталот RadovisNews.mk значи дека давате согласност на нaведените Услови


 

 

 

 


 

 

 

 

 

 

About the author /


Related Articles

Временска прогноза