ПЕТТА ПОБЕДА ВО НИЗА ЗА НАШИТЕ РАКОМЕТАРИ, РК РАДОВИШ СО НОВИ ТРИ БОДА ОД БОГДАНЦИ

РК Радовиш продолжува да реди победи за ред, во Богданци беше реализирана и петтата победа во низа со тренерот Бошковски кој дојде на клупата на нашиот тим после редоследот и четирите порази од Плеј аут завршницата и беше доведен опстанокот во прашање на РК Радовиш кој константно се напреварува во елитното првенство многу години назад.

Илиев беше најдобар стрелец во вчерашниот натпревар во шест гола, а победата беше остварена во второто полувреме каде што нашите ракометари одиграа одлично.

Полувреме имаше резултат 13-13, но РК Радовиш направи недостижна разлика што заврши со нови три бода од овој натпревар, 22-27 беше крајниот резултат.

 

РК Радовиш веќе на третата позиција на табелата во Плеј-аут разигрувањето и чекор кон опстанокот во лигата.


Видео од натпреварот РК Младост – РК Радовиш. 

 

 

 


Преземањето содржини и фотографии од порталот RadovisNews.mk значи дека давате согласност на нaведените Услови


 

 


 

 


 

 

 

 

 

 

About the author /


Related Articles

Временска прогноза