РК РАДОВИШ ПО НОВИ БОДОВИ ВО БОГДАНЦИ

Ракометарите на РК Радовиш во недела ќе играт за нова победа и нови бодови во Плеј аут завршницата.

Во Богданци нашите ракометари ќе ги одмерат силите со домашната екипа на РК Богданци која во првото коло од Пјел аут завршницата славеше победа и тоа на гостински терен во Радовиш. Да се надеваме дека овде ќе има реванш и нови три бода за нашиот клуб. 

РК Радовиш со новиот тренер кој дојде после неуспешниот старт на оваа завршница успеа да реализира четири победи за  ред, се надеваме ќе се продолжи со уште една во недела со цел избегнување на непосакуваните позиции кои носат во понисок ранг натпреаврување.

 

Напред РК Радовиш!

 


Преземањето содржини и фотографии од порталот RadovisNews.mk значи дека давате согласност на нaведените Услови


 

 


 

 


 

 

 

 

 

 

Related Articles

Временска прогноза