БЕНЗИНИТЕ ПОСКАПУВААТ

Малопродажните цени на бензините Еуросупер БС-95 и Еуросупер БС-98, како и на Екстра лесното масло за домаќинство (ЕЛ-1), од полноќ се продаваат по зголемени цени за 1 денар за литар.

Со најновата одлука, малопродажната цена на Еуросупер БС-95 изнесува 69,50 денари за литар, на Еуросупер БС-98 е 71,50 денари за литар, додека малопродажната цена на Екстра лесното масло за домаќинство (ЕЛ-1), ќе чини 62 денари за литар.

Цената на Еуродизелот (Д-Е V), се зголемува за 0,50 денари за литар и ќе изнесува 62 денари за литар.

 

 

фото Архива


Преземањето содржини и фотографии од порталот RadovisNews.mk значи дека давате согласност на нaведените Услови


 

 

 


 

 

 

 

 

 

About the author /


Related Articles

Временска прогноза