ИЛИЈА АТАНАСОВ СО НАСТАПИ НА ЕВРОПСКОТО ПРВЕНСТВО ВО БОРЕЊЕ ВО СОФИЈА

Нашиот Илија Атанасов од боречкиот клуб Бучим од Радовиш во категоријата У15 учествуваше на европското првенство кое беше одржано во Софија, Бугарија.

Илија имаше настап во категоријата 85 кг. и имаше тешка и исцрпувачка борба со Грузискиот претставник каде што нашата млада боречка надеж имаше пораз со резултат 7:11.

Неговиот ментор и тренер Горан Атанасов заедно со претседателот на клубот во интервјуто за нашата редакција се задоволни од прикажаната борба од Илија, кое му е оваа прво натпреварување од ваков карактер.

 

Илија од овој настап докажа дека пред него претстои убава и блескава кариера.


 

Преземањето содржини и фотографии од порталот RadovisNews.mk значи дека давате согласност на нaведените Услови


 

 

 

 


 

 

 

 

 

 

About the author /


Related Articles

Временска прогноза