ДЕВОЈЧИЊАТА ОД БК „БУЧИМ ШАМПИОНИ“ СО УСПЕСИ ОД ТУРНИРОТ ВО КОСОВО

Боречкиот клуб кој функционира и работи во општина Конче „Бучим Шампиони“ со свои членови „девојчиња„ учествуваше на турнир во Качаник во Косово.

На овој турнир учествувале 75 девојчинња кои се натпреварувале во пионерска и кадетска конкуренција.
Клубови кои учествуваа на турнирот беа од Македонија, Косово и Албанија. 

Нашите учесници девојчињата-борачки од БК Бучим-Шампиони освоија едно злато и три бронзени медали: Софија Ристова го освои 1то место, Фросина Атанасова, Дофија Зајкова и Спасија Василева се закитија со бронзен медал.

Честитики за успесите на овие наши млади надежни спортисти од нашата редакција, им посакуваме успех и во следните натреварувања
фото: БК Бучим Шампионо, Конче

Преземањето содржини и фотографии од порталот RadovisNews.mk значи дека давате согласност на нaведените Услови


 

 

 


 

 

 

 

 

 

About the author /


Related Articles

Временска прогноза