ФК ДЕТОНИТ ЗАПОЧНА СО УПИС НА ДЕЧИЊА ОД НАЈМЛАДИТЕ КАТЕГОРИИ

ФК Детонит кој оваа сезона е новиот Вторологаш, и сезоната 2021/22 ќе го претставува нашиот град во второто по ранг во нашата држава фудбалско натпреварување, започна со упис на дечиња-фудбалери во младинските категории.

Сите заинтересирани родени 2006, 2007, 2008 и 2009 година, можат да се пријават на градскиот стадион секој работен ден од 18:00 до 19:00 часот.


 


 

Преземањето содржини и фотографии од порталот RadovisNews.mk значи дека давате согласност на нaведените Услови


 

 

 


 

 

 

 

 

 

Related Articles

Временска прогноза