ЗАВРШИ ОБНОВАТА НА ПАТНИОТ ПРАВЕЦ КОН ПЛ. ПЛАЧКОВИЦА

Екипата на Македонија пат ја комплетира и последната делница од 8 км со што вкупно се асфалтирани 19.5 км во мојот мандат како градоначалник – истакна Конузлов.
По четири децении, за прв пат се изврши целосна санација на патнионт правец и посебно сум горд што го реализиравме овој важен проект за нашата општина. Последните 4 години инвестиравме во квалитетна патна мрежа и посигурен и побрз сообраќај.
Следен проект е поврзување на нашата општина со Штип и Карбинци (од шумската куќичка во месноста „Коњарник“ до детското летувалиште на oпштина Штип).
Општина Радовиш

 

Преземањето содржини и фотографии од порталот RadovisNews.mk значи дека давате согласност на нaведените Услови

 

 

 

 

 

About the author /


Related Articles

Временска прогноза