НА ПАТОТ РАДОВИШ-СТРУМИЦА СЕ ЗАПАЛИЛ КАМИОН

На патот Радовиш-Струмица кај Добрашинци, Струмичко вчера околу 13:30 часот се запалил камион, врз кој е предизвикана е материјална штета, повредени немало.

Според информацијата, во гаснењето на запалениот камион марка „Застава“ учествувале тројца пожарникари и едно противпожарно возило, а пожарот бил локализиран и целосно изгаснат за кратко време.

Според пожарникарите, причина за пожарот најверојатно е самозапалување на товорното возило од електричната инсталација.

 

Фото: Архива


Преземањето содржини и фотографии од порталот RadovisNews.mk значи дека давате согласност на нaведените Услови


 

 

 


 

 

 

 

 

 

About the author /


Related Articles

Временска прогноза