МАЛА ДО УМЕРЕНА ОБЛАЧНОСТ И СОНЧЕВО ВРЕМЕ НЕ ОЧЕКУВА ДЕНЕСКА

Денеска времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер претежно од северозападен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од 4 до 11, а максималната од 18 до 26 степени. УВ=7.

Радовиш го очекува сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Минималната температура ќе биде околу 8, а максималната ќе достигне 26 степени.

До недела врмето ќе биде стабилно со пораст на температурата на воздухот.

 

 

*фото Архива


Преземањето содржини и фотографии од порталот RadovisNews.mk значи дека давате согласност на нaведените Услови


 

 

 

 


 

 

 

 

 

 

About the author /


Related Articles

Временска прогноза