ЏУДИСТИТЕ СО ОДЛИЧНИ УСПЕСИ ОД ДРЖАВНО ПРВЕНСТВО ЗА ПИОНЕРИ И КАДЕТИ

Џудистите учествуваа во саботата на Државно првенство за помлади пионери и кадети и имаа одличен настап и задоволитени успеси.
Како учесници натпреаврувачи „помлади пионери“ учествуваа: Неда Поцкова во категоријата 40 кг  го освои 1 место, Ана Ристова кат. 44 кг. 1 место, Илијана Ристов кат. 48 кг. 1 место, 
и Леонид Геговски.
Никола Костадинов кат. 81 кг. 3 место, Емир Асанов кат. 81 кг. се натпреваруваа како „кадети“.

 

Преземањето содржини и фотографии од порталот RadovisNews.mk значи дека давате согласност на нaведените Услови


 

 

 


 

 

 

 

 

 

About the author /


Related Articles

Временска прогноза