ЗАПОЧНУВААТ НАТПРЕВАРИТЕ ОД МЛАДИНСКАТА РАКОМЕТНА ЛИГА, РАДОВИШ ДОМАЌИН ВО ПРВИОТ ДЕЛ

Првите натпревари ќе се одиграт во Радовиш во сабота, а во „Група А“ покрај наште ракометари се уште и екипите: РК Астраион, РК Партизан, РК КЛ7 Свети Николе, РК Борец Велес, МРК Куманово

 

Радовиш, Сабота 12.06.2021 година.
РАДОВИШ – АСТРАИОН
КУМАНОВО – ПАРТИЗАН
АСТРАИОН – БОРЕЦ
КЛ7 СВ – КУМАНОВО
ПАРТИЗАН – БОРЕЦ
РАДОВИШ – КЛ7 СВ

 

Другите натпревари ќе се одиграт во недела на 13.06. во Гевгелија и понеделник на 14.06.2021 во Велес.

*фото Архива

Преземањето содржини и фотографии од порталот RadovisNews.mk значи дека давате согласност на нaведените Услови


 

 

 


 

 

 

 

 

 

 

About the author /


Related Articles

Временска прогноза