РК РАДОВИШ ОСТАНУВА И СЛЕДНАТА СЕЗОНА ВО СУПЕРЛИГАТА

Радовиш реализираше победа и против РК Шампион со резултат 37-20, полувреме 16-06 натпреварот се одигра во Неготино. 

РК Радовиш супериорен и во бараж натпреварот кој се одигра вчера, ракометари смело и храбро го одиграа оваа Плеј аут разигрување кое заврши со потврдата-опстанок во Суперлигата.
Честитки момци, честитки тренеру Бошковски, 10 победи и само 1 нерешен резултат во низа се само потврда за успешноста во втората половина од оваа завршница.
РК Радовиш и радовишани ви се благодарни што успеавте и се изборивте и следната сезона нашата екипа да биде дел од најелитното ракометно првенство во Македонија – информиаа од РК Радовиш.

Преземањето содржини и фотографии од порталот RadovisNews.mk значи дека давате согласност на нaведените Услови


 

 

 

 


 

 

 

 

 

 

About the author /


Related Articles

Временска прогноза