РК РАДОВИШ СО НОВИ ДОГОВОРИ ЗА СТАНДАРДНИТЕ ПРВОТИМЦИ

РК Радовиш веќе започна да ја формира екипата за следната сезона, во својот тим задржа четири стандардни првотимци кои оваа сезона што помина беа дел од ростерот на тимот.

 

Нов договор добија Постолов, Ѓоргиев, Ангелов и Органџиев. Од управата информираат дека наското се очекува и уште неколку нови засилувања кои ке бидат дел од тимот следната сезона и ќе се одбидат да го достигнат посакуваниот Плеј оф во Суперракометната лига.

РК Радовиш сеуште не се знае дали ќе го задржи во своите редови стратегот Бошковски кој ја предводеше екипата на вториот дел од сезоната со обезбедување на опстанокот, а исто така и Илиев повеќе не е дел од тимот на РК Радовиш.

 

фото Архива


Преземањето содржини и фотографии од порталот RadovisNews.mk значи дека давате согласност на нaведените Услови


 

 

 


 

 

 

 

 

 

Related Articles

Временска прогноза