СПОРТСКОТО ИГРАЛИШТЕ ВО ПОДАРЕШ СПРЕМНО ЗА ПРВИОТ НАТПРЕВАР

Особено сум задоволен со реализацијата на овој проект затоа што жителите го чекаа повеќе од една деценија. Отсега ќе имаат каде да спортуваат и да се рекреираат – информираше Градоначалникот Конзулов.

 

Преземањето содржини и фотографии од порталот RadovisNews.mk значи дека давате согласност на нaведените Услови

 

 

 

 

 

About the author /


Related Articles

Временска прогноза