ФИЗИЧКИ НАПАД КОН ЛИЦЕ ОД СЕЛО КАЛАУЗЛИЈА

На 31.05.2021 во 17.35 часот во Полициската станица Радовиш, Ш.А.(72) од село Калаузлија, радовишко, пријавил дека околу 15.30 часот во дворното место на неговата куќа во село Калаузлија бил физички нападнат од Н.А. од истото село.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.  

 

СВР Струмица

 

*фото Архива


Преземањето содржини и фотографии од порталот RadovisNews.mk значи дека давате согласност на нaведените Услови


 

 

 

 


 

 

 

 

 

 

About the author /


Related Articles

Временска прогноза