LOYAL & LEON СО „ИНКВИЗАЦИЈА“ ПРЕД РАДОВИШАНИ

„Tvrda osnova“ кои функционираат и работат во нашиот град и се дел од Hip hop сцената во Радовиш и Македонија деновиве со ново видео.

Нивниот прв спот беше 2015 година со првиот спот Dominacija, а денес под уметничкото име Loyal и Leon сме сведоци дека нашата Hip hop радовишка сцена се „движи“ и работи!

Loyal и Leon без никаква помош финансиска од ниедна институција направија видео кои нашле начин како да ги покријат трошоците за негова реализација.

Во овој нов спот инструменталот, микс и мастеринг е на Loyal, спотот го изработи Давид Ристов.

На почетокот кога започнавме со музика беше тешко прифатливо за нашиот град и нашите сограѓани, но сега младината е повеќе отворена и имаме поголема публика и секој ден нови фанови – вели во интервјуто за нашиот портал Loyal.

 

Loyal & Detal го сочинуваат дуото „Tvrda osnova“, додека Leon e соло артист и помладок на Hip hop сцената во нашиот град.

„Tvrda osnova“ креира музика уште од 2005, 2006 година, првото видео е снимено во 2008 година.


Погледнето го видеото (+18)

Loyal & Leon DTN – Inkvizicija (Official Video)

 

 

 


Преземањето содржини и фотографии од порталот RadovisNews.mk значи дека давате согласност на нaведените Услови


 

 

 

 


 

 

 

 

 

 

Related Articles

Временска прогноза