ЗАПАЛЕН АВТОМОБИЛ НА РАСКРСНИЦАТА ШТИП – РАДОВИШ – НЕГОТИНО – настанал пожар на патничко моторно возило

На 06.07.2021 во 04.30 часот во СВР Штип, од Територијалната противпожарна единица Штип било пријавено дека околу 04.00 часот кај 20-ти километар, на патот од крстосницата Штип – Радовиш – Неготино настанал пожар на патничко моторно возило „фиат палио“, со прилепски регистарски ознаки.

 

Пожарот бил изгаснат, а увид на местото извршила увидна екипа на СВР Штип.

 

*Фото Архива


Преземањето содржини и фотографии од порталот RadovisNews.mk значи дека давате согласност на нaведените Услови


 

 

 

 


 

 

 

 

 

 

About the author /


Related Articles

Временска прогноза