ПРЕДЛОГ ЗА НАМАЛУВАЊЕ НА ДДВ ЗА СТРУЈАТА

Собранието денеска во 13 часот ќе ја продолжи 45-тата седницата на која треба да се донесе Законот со кој ДДВ-то за електрична енергија треба да се намали од 18 на 5 проценти кој беше предложен по скратена постапка.
Но, и пратениците да дадат зелено светло, на граѓаните во изминативе 15 дена, како што соопштија од ЕВН, ќе им се пресметува повисока цена на струја за 12,3 проценти и 18 проценти ДДВ во зависност од тоа кога се читаат броилата за потрошена електрична енергија.

Преземањето содржини и фотографии од порталот RadovisNews.mk значи дека давате согласност на нaведените Услови


 

 

 

 


 

 

 

 

 

 

About the author /


Related Articles

Временска прогноза