НЕРАБОТЕН ДЕН ПО ПОВОД „ДЕНОТ НА РЕПУБЛИКАТА“

Согласно законот за празниците 2-Август, Денот на Републиката е неработен за сите граѓани.

2 август Денот на Републиката кој се паѓа во понеделник со што добиваме споен викенд во кој ќе уживаме.

За граѓаните од православна вероисповед следен неработен ден ќе биде 28 август, Успение на Пресвета Богородица (Голема Богородица).


Преземањето содржини и фотографии од порталот RadovisNews.mk значи дека давате согласност на нaведените Услови


 

 

 

 


 

 

 

 

 

 

Related Articles

Временска прогноза