СОНЧЕВО И МНОГУ ТОПЛО СО МАЛА ЛОКАЛНА ОБЛАЧНОСТ И ВО НАРЕДНИТЕ ДЕНОВИ

Времето денес ќе биде сончево и многу топло со мала локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од северозападен правец. УВ=9

Во следните денови времето ќе биде особено топло и ќе биде активно портокаловото ниво на опасност од високи температури. Наместа вдолж Повардарието температурата ќе го надминува 40-тиот степен.

Утре исто така ќе биде сончево и многу топло со мала локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од западен правец. УВ=9

УХМР

 

 

*фото Архива


Преземањето содржини и фотографии од порталот RadovisNews.mk значи дека давате согласност на нaведените Услови


 

 

 

 


 

 

 

 

 

 

Related Articles

Временска прогноза