ОД ДЕНЕСКА ЗАБРАНА ЗА ДВИЖЕЊЕ ВО ШУМА

„Од денеска, 3 август (наутро) стапува во сила целосна забрана за движење во шумските предели“, информираа од Владата.

Владата апелира до сите граѓани да не се движат низ шумските подрачја во земјата, заради заштита на личната безбедност и заради спречување натамошно ширење на пожарите.

 

 

*фото Архива


Преземањето содржини и фотографии од порталот RadovisNews.mk значи дека давате согласност на нaведените Услови


 

 

 


 

 

 

 

 

 

About the author /


Related Articles

Временска прогноза