ПОЖАР И ВО РАДОВИШКО!

Од информација на терен од наши читатели веќе неколку часа припадниците на ТППЕ Радовиш се борат со пожарот кој е зафатен делот на Погулево и Дамјан.

Дополнителни информации во следниот период.

 

Се надеваме дека овој пожар ке биде локализиран и нема да предизвика големи последици и штета.

 


Преземањето содржини и фотографии од порталот RadovisNews.mk значи дека давате согласност на нaведените Услови


 

 

 


 

 

 

 

 

 

About the author /


Related Articles

Временска прогноза