НОВА АТРАКЦИЈА НА ПЛОШТАДОТ ВО РАДОВИШ

Од вечера во Радовиш на плоштадот Св. Спасо Радовиш нова атракција за љубителите на шахот, „шаховска табла“.

Инаку оваа шаховска табла е подарок од фамилијата на Илија Крстев (Шајковци) за сите сограѓани кои можат на самиот плоштад да одиграт по некоја партија шах, идеата поттикнува од Крстев кој е голем вљубеник во шахот со цел да се врати „духот“на шахот во нашиот град и помладите генерации да бидат дел од оваа прекрасна игра.

Илија заедно со членовите од ЗТЛ имаше чест да ги одигра првите партии на шах.

 

 


Преземањето содржини и фотографии од порталот RadovisNews.mk значи дека давате согласност на нaведените Услови


 

 

 


 

 

 

 

 

 

About the author /


Related Articles

Временска прогноза