ВМРО-ДПМНЕ СО СЛОГАНОТ „СОЗДАДИ НОВА ИДНИНА“НА МИТИНГ ВО ОХРИД

ВМРО-ДПМНЕ кои на претстојните локални избори ќе настапат со слоганот „Создади нова иднина“, кампањата ќе ја почнат со митинг во Охрид, од античкиот театар во 18 часот. Во вторник ќе продолжат во Вевчани, Дебрца, Струга, Ресен.
Изборната кампања за првиот круг, ВМРО-ДПМНЕ ќе ја заврши во Штип, на 15 октомври.

 

Преземањето содржини и фотографии од порталот RadovisNews.mk значи дека давате согласност на нaведените Услови


About the author /


Related Articles

Временска прогноза