ВРЕМЕТО ДЕНЕСКА ВО ДРЖАВАВА ЌЕ БИДЕ УМЕРЕНО ОБЛАЧНО И НЕШТО ПОТОПЛ

Времето денеска во државава ќе биде умерено облачно и нешто потопло, најави Управата за хидрометеоролошки работи.

Во западните делови повремено значително облачно со краткотраен локален дожд. Ќе дува умерен до засилен ветер од западен правец, особено изразен во западните делови.

Минималната температура ќе биде во интервал од 10 до 17, а максималната ќе достигне од 26 до 35 Целзиусови степени.

Во Скопје умерено облачно, со благи врнежи од дожд. Минималната температура ќе се спушти до 14, а максималната ќе достигне 32 степена.

И утре времето ќе биде умерено облачно и посвежо, во западните планински делови со услови за краткотраен локален дожд. Ќе дува слаб до умерен, а вдолж Повардарието повремено засилен ветер од северозападен правец.

 


Преземањето содржини и фотографии од порталот RadovisNews.mk значи дека давате согласност на нaведените Услови


 

About the author /


Related Articles

Временска прогноза