ДВИЖЕЊЕТО „ОДЛУЧНО ЗА ПРОМЕНИ“ СО ОФИЦИЈАЛНА ПРОМОЦИЈА ПРЕД „МОБ“

Движењето „Одлучно за промени“ на политичките партии ЛДП и ДОМ започнува со официјална промоција денеска пред МОБ. На настанот на кој движењето ќе го означи стартот на изборниот караван 2021.

На официјалната промоција вечерва ќе говорат кандидатите за градоначалници. Одлучни за промени се предлог 17 кандидати за градоначалници ширум земјава. Завршните говори ќе одржат претседателите на двете партии.

 

 


 

Преземањето содржини и фотографии од порталот RadovisNews.mk значи дека давате согласност на нaведените Услови


About the author /


Related Articles

Временска прогноза