ДЕТОНИТ РЕМИЗИРАШЕ СО КОЖУФ НА ГРАДСКИОТ СТАДИОН ВО РАДОВИШ

Во одиграното трето коло во ВМФЛ-ИСТОК, екипата на ФК Детонит ремизираше со ФК Кожуф од Гевгелија.

Овој натпревар нашите фудбалери покажаа дека може да бидат добри притивници на поголем број од екипите кои се фаворите во оваа лига, ФК Детонит доминираше во првото полувреме за жал не успеа да реализира и постигне погодок и покрај многуте шанси кои ги имаа фудбалерите.

Второто полувреме започна со истото темпо со неколку шанси за гол и од двете екипи но сепак ремизираа и завршија сорезултат 0-0.

Следното коло детонитци гостуваат во Македонска Каменица кај ФК Саса.

 

ФОТО ГАЛЕРИЈА

 


3.КОЛО-резултати

ФК ОСОГОВО – ФК БРАТСТВО 2:0

ФК ТИМ ЛОКОМОТИВА – ФК СЛОГА (В) 1:2

ФК ПОБЕДА – ФК САСА 1:1

ФК ДЕТОНИТ – ФК КОЖУФ 0:0

ФК БЕЛАСИЦА – ФК КИТ ГО 3:1

 

Табела, води „Слога 1934“ со 9 бодови пред„Беласица“, „Каменица Саса“ и „Победа“ со по 7, „Кожуф“ 4, „Кит Го“ и „Осогово“ со по 3, „Братство 07“ и „Детонит“ по 1 и „Локомотива“ 0 бодови.

 


Преземањето содржини и фотографии од порталот RadovisNews.mk значи дека давате согласност на нaведените Услови


 

 

 


 

 

 

 

About the author /


Related Articles

Временска прогноза