КАНДИДАТИТЕ ЗА ГРАДОНАЧАЛНИЦИ ДЕНЕСКА ЌЕ ПОТПИШАТ КОДЕКС ЗА ФЕР И ДЕМОКРАТСКИ ИЗБОРИ

Претставници од сите политички партии, учесници на претстојните избори, вчера го потпишаа Кодексот за фер и демократски избори, со што преземаат одговорност дека ќе ги почитуваат принципите на демократијата и доброто владеењето и ќе придонесуваат за демократски развој на општеството.

Денеска е најавено потпишување на Кодексот за локално ниво од учесниците во локалните избори од нашата општина.

 

*фото Архива


 

Преземањето содржини и фотографии од порталот RadovisNews.mk значи дека давате согласност на нaведените Услови


About the author /


Related Articles

Временска прогноза