КАНДИДАТУРИ ЗА ГРАДОНАЧАЛИЦИ ДО 11 СЕПТЕМВРИ – за првпат ќе се користат терминали на отисоци од прсти на овие избори

Партиите кандидатурите за кандидати треба да ги достават до општинските изборни комисии до 11 септември на полноќ.

Кампања за првиот круг од локалните избори започнува на 27 септември и ќе трае до 15 октомври на полноќ, а за првпат во земјата ќе се користат терминали за вчитување на отисоци од прсти. 

 

ДИК

 

*фото Архива


Преземањето содржини и фотографии од порталот RadovisNews.mk значи дека давате согласност на нaведените Услови


 

 

 


 

 

 

 

 

 

About the author /


Related Articles

Временска прогноза