„НАЈДОБРОТО ЗА МОЈАТА ОПШТИНА“ НА СДСМ, ЈА ПОЧНУВА КАМПАЊАТА ОД БИТОЛА

Караванот „Најдоброто за мојата општина“ на владејачкиот СДСМ, од денеска ја почнува изборната кампања со централен настан кој е закажан во Битола.

СДСМ своите активности ќе ги заврши на 15 октомври со голем граѓански настан во Куманово.

 

Од партијата најавија дека со својата кадровска и програмска понуда, во овие денови ќе ја посетат секоја општина.

 


 

Преземањето содржини и фотографии од порталот RadovisNews.mk значи дека давате согласност на нaведените Услови


About the author /


Related Articles

Временска прогноза