ПОВТОРНО ВО РАДОВИШ ПОДНЕСЕНИ СООДВЕТНИ ПОДНЕСОЦИ ПРОТИВ 7 ЛИЦА КОИ НЕ ЈА ПОЧИТУВАЛЕ МЕРКА ЗАДОЛЖИТЕЛНО НОСЕЊЕ ЗАШТИТА НА ЛИЦЕТО

Во текот на изминатото деноноќие според статистиката на МВР за периодот (21.09/22.09.2021), по однос на мерката за задолжително носење заштита на лицето, евидентирано е дека на ниво на Секторот за внатрешни работи Струмица 14 лица, по 7 во Радовиш и во Гевгелија не ја почитувале и против нив се поднесени соодветни поднесоци.

 

СВР Струмица

 

 

*фото Архива

 


Преземањето содржини и фотографии од порталот RadovisNews.mk значи дека давате согласност на нaведените Услови


Related Articles

Временска прогноза