ПРОМЕНЛИВО ОБЛАЧНО И ПОСВЕЖО СО ПОВРЕМЕНИ ВРНЕЖИ ОД ДОЖД

Денес времeто ќе биде променливо облачно и посвежо. На места ќе биде нестабилно со пообилен пороен дожд, локално (над 20 л/м2) и појава на ретки грмежи.

И утре променливо облачно и свежо со повремени врнежи од дожд кои на места ќе бидат пообилни. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец.

До четврток ќе преовладува претежно облачно време со повремени врнежи од дожд со променлив интензитет. Дневните температури значително ќе опаднат. Во петок ќе има услови за изолирана појава на краткотраен дожд. Во деновите од викендот ќе има стабилизирање на времето, а температурите ќе бидат во благ пораст.

 

УХМР

 

*фото Архива

 

Преземањето содржини и фотографии од порталот RadovisNews.mk значи дека давате согласност на нaведените Услови


About the author /


Related Articles

Временска прогноза