СЛЕДУВА СОНЧЕВО ВРЕМЕ СО ЗНАЧИТЕЛНО ПОВИСОКИ ДНЕВНИ ТЕМПЕРАТУРИ

Во следните денови ќе преовладува сончево време со значително повисоки дневни температури. До сабота утринските температури ќе бидат многу ниски и на некои повисоки места ќе се спуштат и до 0 степени. Од вторник ќе има повремени врнежи од дожд со променлив интензитет.

До сабота утринските температури ќе бидат многу ниски и на некои од повисоките места ќе се спуштат и до 0 степени.

*Фото Архива

 

УХМР


 

Преземањето содржини и фотографии од порталот RadovisNews.mk значи дека давате согласност на нaведените Услови


About the author /


Related Articles

Временска прогноза