ФК ДЕТОНИТ ПРОТИВ ФК МАКЕДОНИЈА ЃОРЧЕ ПЕТРОВ ВО 1/16 ФИНАЛЕТО НА МАКЕДОНСКИОТ КУП

ФК Детонит во рамките од првото или 1/16 финалето на македонскиот куп кој ќе се одигра утре на 15 септември со почеток од 15.00 часот на Градскиот стадион во Радовиш ја пречекува екипата на Македонија Ѓорче Петров, прволигашот од Скопје.

Куп натпревари 15.09.2021 година.

4. Воска Спорт – Брегалница

5. Детонит – Македонија ЃП

6. Победа – Вардар

7. Локомотива – Охрид Лихнидос

8. Гостивар – Ренова

9. Љуботен – Пелистер

10. Кораби – Беласица

11. Слога – Работнички

12. Новаци – Тиквеш

13. Каменица Саса – Струга ТЛ

14. Беса – Скопје

 

Натпревари на 22.09.2021 година .

  1. Кит Го – Шкендија
  2. Велешта – Шкупи
  3. Њу Старс – Борец

 

Екипите на Академија Пандев и на Силекс како минатогодишни финалисти директно се пласираат во 1/8 финалето, инаку во овој прв циклус ќе се игра само по еден натпревар без реванши.

 


Преземањето содржини и фотографии од порталот RadovisNews.mk значи дека давате согласност на нaведените Услови


About the author /


Related Articles

Временска прогноза