ПОСВЕЖО ВРЕМЕ СО ПОВРЕМЕН ЛОКАЛЕН ДОЖД

Денес ќе преовладува променливо облачно и посвежо време со повремен локален дожд.

Ќе дува умерен до засилен ветер од северен и северозападен правец, кој ќе продолжи и утре.

Од утре до сабота утринските температури ќе бидат многу ниски, и некои повисоки места ќе се спуштат и до 0 степени. За време на викендот повторно ќе има пораст на температурите.

 

УХМР


Преземањето содржини и фотографии од порталот RadovisNews.mk значи дека давате согласност на нaведените Услови


About the author /


Related Articles

Временска прогноза