ФОТО: ДЕТОНИТ ОСВОИ ТРИ БОДА ОД НАТПРЕВАРОТ СО ЛИДЕРОТ ФК СЛОГА

ФК Детонит во саботата во натпреварот кој се одигра на Градскиот стадион во Радовиш го совлада дотогашниот лидер на табелата ФК Слога од Виница. 

 

Нашиот тим овој натпревар го започна со шест младински фудбалери, кои борбено успеаа да ги освојат трите посакувани бода од овој натпревар. По целосната иницијатива во првото полувреме нашите фубалери не успеаа да реализираат, но гостите преку едно невнимание постигнаа гол и со тој резултат се замина на полувреме.
Второто полувреме детонитци супериорно се вратија и успеаа да постигнат два погодока, задржувајки ги трите бода во Радовиш и нанесувајки му го првиот пораз на тимот од Виница во оваа сезона.

ФК ДЕТОНИТ-ФК СЛОГА 2-1 (0-1)

 

Преземањето содржини и фотографии од порталот RadovisNews.mk значи дека давате согласност на нaведените Услови


About the author /


Related Articles

Временска прогноза