ФК ДЕТОНИТ НЕ УСПЕА ВО 1/16 ОД КУПОТ НА МАКЕДОНИЈА, СОВЛАДАН ОД МАКЕДОНИЈА ЃП

ФК Детонит вчера на Градскиот стадион во Радовиш го одигра 1/16 од Куп натпреварите на Македонија.

Гостуваше екипата на прволигашот ФК Македонија ЃП од Скопје, која беше поуспешна во овој натпревар. Детонитци имаа одлично прво полувреме доведувајки се во ситација на немање контрола и примени „лесни“ голови, резултатски 2-0 за гостите, но на теренот не беше така. Тие пружија отпор цело прво полувреме имајки и убави шанси за постигнување на гол.

Второто полувреме со иста динамика но головите изостанаа од страна на нашите фубалери, гостите постигнаа уште еден погодок со што ја заверија победата и пласман во следната фаза од Купот на Македонија.

 

 

ФОТО ГАЛЕРИЈА

 


Преземањето содржини и фотографии од порталот RadovisNews.mk значи дека давате согласност на нaведените Услови


Related Articles

Временска прогноза