ДА СЕ ОБЕДИНИМЕ СЕГА СИТЕ ЗАЕДНО, ДА ГО ТРАСИРАМЕ ПАТОТ ЗА ПРОГРЕСИВНА ИДНИНА НА РАДОВИШ — ИСТАКНА КОЛЕ ЧАРАКЧИЕВ КАНДИДАТ ЗА ГРАДОНАЧАЛНИК ОД СДСМ

Драги сограѓани, почитувани Радовишани, огромно Благодарам за сите што учествувате во овој изборен процес и слободно го изразивте своето мислење.

Во Радовиш ќе има финална одлука во втор круг, изберете внимателно. Вашиот став е избор. Среќата е избор. Оптимизмот е избор. Добрината е избор. Почитта е избор. Кој избор и да го направите, тој ве прави вас. Изберете внимателно. Да се обединиме сега сите заедно, да го трасираме патот за прогресивна иднина на Радовиш. Да не дозволиме ретроградните сили да се вратат на власт. Одиме понатаму, целиме кон конечна победа во втор круг – истакна Коле Чаракчиев кандидат за градоначалник од СДСМ и коалицијата на својата ФБ страница.


Преземањето содржини и фотографии од порталот RadovisNews.mk значи дека давате согласност на нaведените Услови


About the author /


Related Articles

Временска прогноза